Dofinansowania do mieszkań

W chwili obecnej na rynku związanym z nieruchomościami zrobiła się całkiem spora konkurencja. Otóż sprzedających jest zdecydowanie więcej niż chętnych. Dlatego w pierwszej kolejności sprzedawane są mieszkania nowe, prosto od dewelopera. A dopiero później swoją popularnością cieszą się nieruchomości z tak zwanego rynku wtórnego. W tej chwili jeszcze powstały pewne programy dofinansowujące osoby, które kupują nieruchomości z pierwszego rynku. Do nich zaliczają się przede wszystkim projekty takie jak Mieszkania dla Młodych.

mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Polegają one na tym, że osoby biorące kredyt, praktycznie wcale nie muszą się martwić o uzbieranie wkładu własnego. Co niestety w ostatnich latach stało się obowiązkiem podczas starań o kredyt. Teraz już wiemy, że jeśli mamy mniej niż 35 lat i interesuje nas mieszkanie od dewelopera, to warto zainteresować się takim projektem. Jednak trzeba liczyć się również z tym, że takie mieszkania w środku nie mają niczego oprócz podłączonych węzłów sanitarnych, a także elektryki. W związku z tym ciężko jest niektórym osobom wygospodarować kolejne pieniądze na to, żeby jeszcze zaaranżować ze smakiem taką nieruchomość. Gdy przekalkulujemy, że nas po prostu nie będzie stać na mieszkanie od dewelopera, wtedy warto zastanowić się nad mieszkaniem z rynku wtórnego.

mieszkanie

Źródło: flickr.com
Tutaj jednak trzeba być bardziej ostrożniejszym, ponieważ istnieje wiele różnych zagrożeń związanych chociażby z kiepskim stanem mieszkania. Może ono wyglądać na bardzo zadbane, ale jeśli zaczniemy sprawdzać wszystkie szczegóły, wtedy możemy się mocno zawieść. Dlatego przed samym zakupem, należy bardzo dokładnie obejrzeć całą nieruchomość. Sprawdzić elektrykę, węzeł sanitarny, obejrzeć, czy na ścianach nie ma żadnych objawów pleśni lub grzyba. Ponieważ z takim problemem naprawdę ciężko jest się uporać. Dobrym pomysłem będzie poszukanie kogoś zaufanego, kto się zajmuje na przykład remontami, żeby obejrzał z nami takie mieszkanie. Taka osoba szybko wychwyci wszystkie niedoskonałości i oceni, czy jest to kwestia drobnej naprawy, czy jednak będzie wymagało to generalnego remontu.