Jak wypełnić PIT-36? Poznaj elementy popularnej deklaracji podatkowej

Przedsiębiorcy, osoby łączące pracę na etacie z prowadzeniem firmy, dzierżawiący mieszkania czy podatnicy z przychodami z zagranicy muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym na druku PIT-36.
Blankiet zaniosą do urzędu fiskalnego samodzielnie albo wypełnią przez internet.

rozlicz pit online

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W tym roku mają na to czas do drugiego maja. PIT-36 jest to jedna z najbardziej popularnych deklaracji. Służy on do wykazania przychodów opodatkowanych wedle skali – 18 proc. jak też 32 proc. Podatnik może rozliczyć się indywidualnie, razem z współmałżonkiem i jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Druk ów muszą wybrać jednostki prowadzące w ubiegłym roku firmę czy też działy specjalne produkcji rolnej. PIT-36 sprawdzi się też przy dochodach z najmu albo dzierżawy mieszkania, a również w wypadku płac z zagranicy czy też z innych źródeł, z których podatnik nie odprowadzał zaliczek w przeciągu roku.
Ogłoszenia

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Zeznanie podatkowe możemy sporządzić poprzez internet, korzystając z rządowego systemu e-Deklaracji albo ogólnodostępnych programów do rozliczeń. Dzięki tej formie użytkownik prowadzony jest nieomalże za rękę, co znacząco upraszcza jak też przyspiesza wypełnianie PIT-a. Tradycjonaliści mogą jednakże postawić druk papierowy. Zanim przystąpią do uzupełniania, muszą zaznajomić się z ważniejszymi elementami formularza. Roczne zeznanie powinno się sporządzić na odpowiednim druku.

Czy taka tematyka przykuła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę (http://www.systempartnerski.pl/zarabianie-przez-internet), która dotyczy omawianej kwestii, więc na pewno także Cię zaintryguje.

Dla rozliczenia za miniony rok poprawny będzie PIT-36.

W jaki sposób sprawdzić, czy mamy w rękach aktualny dokument? Starczy zerknąć na numer indeksu na dole strony. My jednak zachęcamy – rozlicz PIT online. To najwygodniejsza forma rozliczanie się z fiskusem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*