Czy warto kredytować się na mieszkanie

Sposobów na zakup domu i mieszkania jest kilka. Trzeba dostosować go do własnych możliwości oraz upodobań. Nie każdy chce się plątać w znajomość z biurem nieruchomości, lecz dla wielu jest to najlepsze rozwiązanie. Na początku warto określić ile pieniędzy się posiada czy w grę wchodzi wzięcie kredytu oraz w jakiej wysokości i przede wszystkim, czy chce się zakupić mieszkanie, czy dom lub ziemię pod jego budowę. Gdy zna się swoje priorytety można przejść do ubierania ich w bardziej namacalną formę.

mieszkanie

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym sposobem zakupu jest udanie się do biura nieruchomości. Chociaż wśród niektórych osób budzą niechęć dobrze sobie radzą, co widać po wciąż powstających, nowych placówkach. Czasami trudno przejść wzdłuż ulicy, żeby nie zobaczyć przynajmniej jednej firmy. W ich ofercie znajdują się zazwyczaj nieruchomości z miasta i najbliższej okolicy. Główną część stanowią mieszkania różnego rodzaju, następnie domy jednorodzinne, a na końcu ziemia pod budowę własnego domu. W czasie pierwszej wizyty w biurze nieruchomości warto ocenić swoje preferencje. Czego się szuka, ile pokoi ma mieć mieszkanie, czy ma znaczenie, na którym piętrze się znajduje, czy ma być do remontu, czy w stanie surowym?

deweloper
Podobne informacje dotyczą wybierania domu, ponieważ można zakupić go w stanie całkiem surowym, tylko z drzwiami i oknami wstawionymi tam, gdzie być powinny lub w stanie nadającym się do zamieszkania od razu. Dzięki podaniu wszystkich informacji pracownik biura może zaproponować różne lokale i wraz z kupującymi odwiedzić je pokazując dokładnie jak wyglądają oraz czego wymagają. Po podjęciu decyzji również on podejmuje się załatwienia niezbędnych formalności. Jest to dobra opcja dla wszystkich, którzy nie chcą samodzielnie jeździć po urzędach i czują się bezpieczniej, gdy umowę sporządza profesjonalista. Drugą opcją jest kupno i sprzedaż nieruchomości bez pośredników, jednak zawsze warto zdecydować się wtedy na wizytę u notariusza, który sporządzi odpowiednią umowę. Jest to usługa kosztowna, lecz zapewnia bezpieczeństwo obu stronom.