Plusy i minusy nowego mieszkania

Czy rzeczywiście zakup nowego mieszkania niesie ze sobą wyłącznie plusy? Niestety wiele reklam nie mówi o tym, jakich przeciwności będziemy spodziewali się przy zakupie mieszkania prosto od dewelopera. A wszystko przecież będzie zależeć od jego uczciwości. Tak naprawdę niezwykle rzadko zdarza się taka sytuacja, że osoby przelewające bardzo dużą ilość pieniędzy na konto dewelopera, nigdy więcej nie zobaczyła ani swoich pieniędzy, ani również mieszkania. Takie sytuacje jeśli się już zdarzą, są bardzo mocno nagłaśniane, a oszuści zwykle szybko zostają schwytani. Warto w takim razie korzystać wyłącznie ze sprawdzonych źródeł.

mieszkanie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mamy pewność, że firma developerska, od której chcemy kupić mieszkanie, istnieje na rynku już dość długo, wtedy możemy bardziej szczegółowo zainteresować się jej ofertą. Inaczej jest z firmami, które nagle pojawiły się przy okazji jednej inwestycji. Wtedy nie ma co ryzykować. Na pewno nie każda młoda firma zostaje otworzona po to, żeby kogoś oszukać. Ale opłaca się dać jej trochę czasu na rozkręcenie się i zbudowanie zaufania wśród wielu klientów. Jakie korzyści płyną z zakupu nowego mieszkania? Przede wszystkim mamy spore możliwości w jego urządzaniu.

Rzeczywiście druga stroną medalu, jest wzrost kosztów związanych z tymi czynnościami. Ale po to właśnie warto się zatrzymać i pomyśleć, żeby dokładnie sobie rozpisać wszystkie koszty, które poniesiemy z tego tytułu. Nie jest to pewnie dla wielu osób zbyt przyjemna czynność, ponieważ zdecydowanie bardziej wolimy bujać w obłokach, niż rzeczywiście mocno wziąć się do pracy. Jednak pamiętajmy, że to może nas uchronić przed poważnymi tarapatami finansowymi. Co z tego, jeśli będzie nas stać na zakup wielkiego i eleganckiego apartamentu w samym centrum miasta, jeśli niestety nie będziemy mieli pieniędzy na jego wyposażenie. A zaciąganie kolejnego kredytu jest po prostu nierealne. Ponadto trzeba się również liczyć z tym, że nasza sytuacja materialna w każdej chwili może ulec pogorszeniu, lub zdarzają się inne wypadki losowe.